Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

a otrzymasz kupon rabatowy o wartości 1zł!

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

511 757 559

biuro@studio5s.pl

Czynne Pn-Pt
9:00-17:00

Studio5S

Posiadamy wieloletnie doświadczenie

w naprawie sprzętu elektronicznego

tj. aparaty fotograficzne, drony, quadrokoptery, modele RC. 


Prowadzimy serwis napraw pogwarancyjnych.

Yuneec Typhoon H Advanced

Heksakopter Yuneec wygląda bardzo nowocześnie i profesjonalnie. Natomiast wygląd i konstrukcja DJI Phantom nie każdemu odpowiada. Układ hexa zapewnia większe bezpieczeństwo lotu. W wypadku uszkodzenia jednego silnika spokojnie można wyladować. W przypadlu quadrocopterów kończy się to upadkiem z wysokości.

 

Yuneec posiada obrotowa kamerę obracajaca się o 360 stopni która wykonuje fantastycznej jakości zdjęcia i wideo dzięki nowoczesnej kamerze CGO3 nagrywającej w jakości Ultra HD (4K). Aparatura pracuje w oparciu o system Android, wyposażona w przejrzysty, dotykowy 7 calowy wyświetlacz. Na ekranie LCD wyświetlany jest obraz przekazywany na żywo z kamery w jakości HD 720p a także pozwala na łatwy dostęp do autonomicznych funkcji lotu.


Podnoszone podwozie nie wchodzi nam w kadr jak w przypadku Phantoma gdzie nawet bez obracanej kamery może się to zdarzyć. Tryb kooperacji zdecydowanie ułatwia nam pracę (filmowanie) pozwalając skupić się na precyzyjniejszym pilotażu maszyny. Minusem jest zasięg. Można jednak dokupić jakiś tani IRS. Zasięg poprawia tez gotowy zestaw anten umożliwia latanie nawet na odległość odległość 3 km.

Nadajnik st16 posiada dość ciekawą mozliwość modyfikacji krzywych, ma to wpływ na reakcję drona na pochylenie drażka. Jest to maszyna dostosowana bardziej do filmowania i robienia zdjęć niż Phantom. Wiele osób kupuje Phantoma 4 bardziej dla frajdy latania, adrenaliny z powodu zasięgu, szybkości, wysokosci a przy okazji robienia całkiem niezłych filmów. Yuneec jest tańszy od Phantom 4 Pro.

Yuneec Typhoon H Advance 3499,00 zł sklep

Typhoon jest gotowy do lotu po otwarciu pudełka, posiada wykrywanie przeszkód za pomocą ultradźwięków. W transporcie  Yuneec nie jest tak wygodny jak Phantom gdyż złozenie ramion nie zmniejsza jego wysokości.To jeden z mniejszych hexacopterów dostępnych na rynku. 350x269x254mm.

Cały dron wykonany został z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze. Ramiona i nogi zostały wykonane z włókna węglowego.bSpecjalnie do Typhoon H Yuneec zaprojektował całkowicie nową aparaturę sterującą. Nosi oznaczenie ST16, co odpowiada ilości kanałów, które obsługuje. Aparatura działa pod kontrolą dobrze znanego systemu Android.

ST16 jest dość dużą aparaturą, sporo większą od znanej z modelu Q500. Nie ma się jednak co dziwić – mamy tutaj do dyspozycji aż 7”-calowy dotykowy wyświetlacz po środku i drążki sterujące oraz przełączniki po jego bokach. Mimo sporych rozmiarów aparatura ST16 jest bardzo dobrze wyprofilowana, a do tego wykonana z lekko gumowego tworzywa co sprawia, że jest bardzo wygodna.

Opis
Poza standardowymi drążkami do sterowania mamy jeszcze do dyspozycji:

Po lewej stronie:

Przełącznik Tilt – mode-tryb osi pitch (Angle/Velocity)
Przełącznik Pan mode – włącza tryb obrotu gimbalem, można również ustawić blokadę
Pokrętło Pan control – sterujemy obrotem gimbala

Po prawej stronie:

Aux – nie przypisany do żadnej funkcji
Obs Avoid – służy do włączenia lub wyłączenia system antykolizyjnego
Flight Mode – zmiana trybów lotu


TRYBY LOTU

Tryb Smart – skierowany do poczatkujących użytkowników. Wirtualna brama ogranicza nam odległość lotu do max 91m. Włączona jest również funkcja

inteligentnego sterowania, która pozwala na łatwe sterowaniem hexacopterem bez względu na jego pozycję względem operatora,

Tryb Angle – w tym trybie powyższe ograniczenia zostały wyłączone jak również tryb inteligentnego sterowania,

Dynamic Return To Home – dynamiczny powrót do domu to funkcja pozwalająca na przywołanie Typhoon H za pomocą jednego kliknięcia do operatora, łącznie z autolądowaniem.

Po lewej stronie aparatury znajdziemy również przycisk zdalnego wyzwalania migawki służącej do wykonania zdjęcia a po prawej do rejestrowane materiału wideo.

Na ST16 znajdziemy również zaczepy do paska na szyję oraz włącznik/wyłącznik samej aparatury. Na dolnej stronie znajdziemy port microUSB służący do ładowania, slot na kartę microSD i wyjście Mini Jack 3,5 na słuchawki.

Na spodzie aparatury ST16 są dwa pokrętła: jedno ma oznaczenia „żółwia” i „zająca” – jak można się domyśleć służą do ustawiania prędkości Typhoon H.

Drugie służy do sterowania kamerą w osi Pitch (pochylanie). Znajdziemy tu również baterię aparatury ukrytą pod środkową klapką.

Patrząc na ST16 z góry mamy tutaj umieszczony czerwony przycisk start/stop, anteny 2,4GHz i 5,8GHz, przełącznik służący do chowania i wysuwania podwozia oraz wyjście HDMI służące do wypuszczenia obrazu na zewnętrzny odbiornik np. do telewizora lub okularów FPV. Stukając w ekran dwa razy znikają ikony, a obraz z kamery zajmuje cały ekran.

Poza podglądem z kamery na wyświetlaczu mamy wiele przydatnych informacji takich jak: napięcie akumulatora, status GPS, liczbę satelit, pozycję, wysokość, prędkość, informacje o gotowości do lotu, informację dotyczącą statusu systemu antykolizyjnego, czy trybu lotu.

W dolnej części ekranu mamy:

Pad – czyli funkcje tabletu z systemem operacyjnym Android;
System Settings – ustawienia systemowe;
Channel Settings – ustawienia kanałów (domyślnie wyłączone), żeby je włączyć należy wejść w menu “System Settings” włączyć menu “Advance mode”;
Model Select – czyli wybieranie modelu z którym będzie bindowała się aparatura ST16.
W górnym prawym rogu mamy wyświetloną godzinę, liczbę satelit, poziom sygnału i stopień naładowania aparatury ST16. Całe menu jest w języku angielskim. Należy jeszcze nadmienić, że obraz wyświetlany na aparaturze ST16 jest w rozdzielczości 720p co daje ładny i ostry obraz.

Yuneec Typhon H został wyposażony w kamerę oznaczoną symbolem CG03+. To kamera wysokiej rozdzielczości z 12 megapikselową matrycą, która nagrywa filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę, a w FullHD (1080p) w 120 FPS (120 klatek na sekundę). Kąt widzenia to 98 stopni,  ale – co ważne – kamera nie ma efektu „rybiego oka”. Ważną funkcją jest zdalna wyzwalanie migawki. Za pomocą przycisków na ST 16 możemy wykonać zdjęcie bądź nagrać lub zastopować nagrywanie wideo. Zdjęcia możemy zapisać w formacie JPEG lub RAW DNG.

Zmiana parametrów kamery podczas lotu.

Balans bieli (auto, lock, Sunny, cloudy, fluorescent, incadescent, sunset/sunrise)
Korekta ekspozycji (w zakresie EV -2.0 do 2.0 o skok co 0,5)
Przełączając się na tryb manualny dodatkowo mamy:

Czułość ISO (ISO 100 do ISO 6400)
Migawka (1/30s do 1/8000s)
W przypadku filmowania mamy do dyspozycji wszystkie powyższe ustawienia z jednym wyjątkiem, mianowicie migawka ma zakres 4s do 1/8000s.

Co do budowy kamery CG03+ – została zintegrowana z gimbalem stabilizującym obraz w 3 płaszczyznach. Gimbal jest z aluminium co zapewnia mu niezbędną sztywność i lekkość. Sterowany jest oczywiście za pomocą bezszczotkowych silników. Bardzo ładnie radzi sobie z drganiami nawet przy dużym wietrze. Kamera, jak informuje Yuneec, została stworzona na znanych i cenionych podzespołach firmy Sony.

Warto jeszcze wspomnieć że Typhoon H obsługuje tryb „team mode” tzn. że istnieje możliwość podłączenia drugiej aparatury. Jest to bardzo przydatna funkcja pozwalająca rozdzielić role operatora kamery od roli pilota. Zdecydowanie ułatwia to filmowanie kreatywnego i wymagającego materiału wideo.

Możliwości kamery:

Rozdzielczość wideo – UHD 4K 30FPS, FullHD 1080p 24/25/30/48/50/60/120 FPS
Rozdzielczość zdjęć – 12.4MPx
kąt widzenia – 98°
Obiektyw – F2.8 14mm
Matryca – 1/2.3″ CMOS
Migawka – 1/30s – 1/8000s
Mikrofon – Tak
Zasięg transmisji FPV – do 1.6km
Pamięć – karta microSD klasy 10 do 128GB

Sama ładowarka ma postać stojącą, do której wkładamy baterię (wyprofilowanie baterii uniemożliwia złe włożenie).

Do tej samej ładowarki możemy również podłączyć równocześnie aparaturę ST16 poprzez port USB. Nadmienić również trzeba, że w wyposażeniu znajduje się kabel z wtyczką do gniazdka samochodowego.

Czas ładowania baterii to ok. 2,50 h, a ST16 ok 5h.Jak wystartować?

Przygotowanie do startu zaczynamy od włączenia aparatury ST 16, następnie uruchomienia Typhoon H oraz oczekiwania na zbindowanie.  Następnie przed pierwszym startem z menu aparatury ST16 wybieramy opcję kalibracji kompasu i obracamy Typhoon H zgodnie z instrukcją. Jest to czynność prosta
i nikt nie powinien mieć z nią problemu.

Następnie naciskamy czerwony przycisk start/stop i odpalamy silniki. Pierwsze zaskoczenie to praca silników: Typhoon H jest bardzo cichym dronem – odlatując na odległość 30-40 m jest już praktycznie niesłyszalny. Startujemy, dodajemy „gazu” i Typhoon H wzbija się powietrze. W czasie lotu jest bardzo przewidywalny i niesamowicie prosty w pilotowaniu. Nawet osoby bez wprawy nie będą miały problemu z lataniem. Po osiągnięciu wysokości 2-3 m mamy możliwość schowania podwozia.

Prędkość lotu 10m/s, ale do foto i wideo w zupełności wystarczy. Warto również wspomnieć, iż w trybie „Follow Me” drona Typhoon H możemy rozpędzić aż do 70 km/h. Prędkość wznoszenia to 5m/s, a wysokość lotu została ograniczona do 122m AGL. Yuneec konsekwentnie stosuję zabezpieczenie w postaci braku możliwości uruchomienia silników w pobliżu lotnisk.System omijanie przeszkód

Yuneec Typhoon H został standardowo wyposażony w ultradźwiękowe czujniki zbliżeniowe. Wielkim plusem tych czujników jest fakt, że działają zarówno w dzień jak i w nocy.

Obecnie dostępną wersję Yuneec Typhoon H Advance (z czujnikami ultradźwiękowymi) będzie można upgradować do wersji Professional, poprzez dołożenia czujnika RealSense. Yuneec zapewnia, że będzie to mógł zrobić każdy we własnym zakresie, a moduł będzie działał wg zasady „Plug and Play”.

Loty autonomiczne

Orbit Me – tryb lotu po okrężnej ścieżce względem pilota;
Point of Interest (POI) – okrążanie punktu wskazanego przez pilota. Przydatna funkcja jeżeli chcemy uwiecznić scenę dziejącą się w jednym miejscu;

Jurney – tzw. selphie z drona. Specjalny tryb, w którym Typhoon H wznosi się i powoli opada robiąc Ci najkorzystniejsze ujęcie;

Curve Cable Cam – Typhoon H oblatuje punkty wskazane na wyświetlaczu;

Follow me/Watch me – podążanie za obiektem, funkcja bardzo przydatna przy filmowaniu wszelkiej aktywności sportowej;

Czas lotu

Producent podaje czas lotu do 25 min, my uzyskaliśmy czas lotu na poziomie 20-22 min, do pierwszej informacji o słabej baterii. Testy odbywały się przy temp. ok. 20 stopni i umiarkowanym wietrze. Yuneec Typhoon H w bardzo czytelny sposób informuje o słabej baterii.

Jeżeli nie zauważymy migających diod na Typhoon H to z pewnością poczujemy wibrację ST16 i zauważymy wielki czerwony komunikat na wyświetlaczu.

Jest to sprzęt niezawodny, trwały i sprawdzi się w filmowaniu.

Aktualności